Витоша (Бистрица) срази Марица (Пловдив) с 3:1 в първия мач от 12-ия кръг на Втора лига.

Bеселин Марчев откри резултата за гостите в средата на първото полувреме, но в добавеното време ветеранът Емил Гъргоров изравни. Минути след като се появи на терена младокът Станислав Петров осъществи пълен обрат с втория гол в мача, а точка на спора сложи друг ветеран. Нападателят Деян Христов с майсторско изпълнение наказа за трети път вратаря Илия Николов четири минути преди последния съдийски сигнал.

Успехът увеличи актива на бистричани на 12 точки и те се изравниха с още три отбора в битката на дъното – Янтра (Габрово), Добруджа и Созопол. Марица е на 8-о място със 17.

РЕЗУЛТАТИТЕ И ГОЛМАЙСТОРИТЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА, 12 КРЪГ:
От петък, 7 октомври
Витоша (Бистрица) - Марица (Пловдив) 3:1

0:1 Веселин Марчев (20), 1:1 Емил Гъргоров (45+1), 2:1 Станислав Петров (49), 3:1 Деян Христов (86)