Волейболният национал Цветан Соколов и Бре Банка Ланути (Кунео) записаха четвърта поредна победа в Шампионската лига. Възпитаниците на треньора Роберто Пиаца дадоха гейм на полския шампион Асеко Ресовия (Жешув), но спечелиха с 3:1 (25:19, 14:25, 25:16, 29:27) в мач от 4-ия кръг в Група "G" на турнира. Соколов и съотборниците му останаха начело във временното класиране с 12 точки след 4 победи от 4 мача и геймово съотношение 12:1. Почти сигурно тимът ще завърши на първо място и ще се класира за плейофите на турнира. Ресовия остана на 2-ро място с 6 точки след 2 победи и 2 загуби.

Българският диагонал изигра поредния си страхотен мач за Кунео и отново стана най-полезен с 24 точки. Олег Антонов добави още 12 за успеха. За Ресовия Никола Ковачевич и Пол Лотмън реализираха съответно 18 и 15 точки./БЛИЦ