ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Само един от двамата ни звездни български волейболисти в Италия стигна до полуфиналите в шампионата. Ветеранът Матей Казийски, който миналия сезон изведе Итас Диатек (Тренто) до титлата, този сезон се класира в топ 4 с новия си клуб Алианц (Милано). 39-годишният българин, наричан Императора от волейболните фенове на Ботуша, и съотборниците му се справиха с Пиаченца, измъквайки серията с 3:2 успеха, след като изоставаха с 1:2.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

В решителния пети мач Алианц (Милано) спечели с 3:0 гейма (25:21, 25:22, 25:22). Казийски, който е петкратен шампион на Италия, завърши срещата с 9 точки, а най-резултатен бе Юки Ишикава с 18 точки.

На полуфинала Алианц (Милано) ще се изправи срещу Перуджа, който спечели с 3:0 победи серията си срещу Верона.

В същото време Александър Николов и Лубе Чивитанова отпаднаха на четвъртфиналите, след като в решителен пети двубой от серията тимът отстъпи на Минт Веро Волей (Монца) с 1:3 (23:25, 23:25, 25:20, 22:25). Българският талант бе най-резултатен заедно с Марлон Янт Ерера. Двамата отбелязаха по 19 точки.

На полуфиналите Монца ще играе с шампиона Трентино, който спечели серията си срещу Модена с 3:0 победи.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!