Три дни преди началото на новия сезон във волейболната ни Суперлига мъжките отбори на ЦСКА (София) и Пирин Балканстрой (Разлог) изиграха контролен мач в зала "Васил Симов" в София. Гостите успяха да се наложат след тайбрек с 3:2 гейма (26:28, 26:24, 25:21, 16:25, 15:10).

Треньорът на "армейците" Александър Попов поднесе изненада, пускайки в игра като титулярен посрещач 27-годишния двуметров американец Остин Рестър (на втората снимка), привлечен в отбора за новия сезон.

http://www.bulgarianvolley.com/files/site_images/Snimki_Razni_2009/AustinRester_01_blogger_com.jpgИвайло Стефанов игра като другата четворка на домакините и записа 13 точки (12 атаки, 1 блокада). В центъра за ЦСКА играха Стоян Самунев и Теодор Тодоров, а на поста либеро започна Даниел Пеев, заменен в четвъртия гейм от юношеския национал Антон Василев. Основен разпределител беше Николай Иванов. Най-резултатен за отбора на Сашо Попов стана кенийският диагонал Филип Майо със 17 точки (1 ас, 15 атаки, 1 блокада).

Толкова отбеляза и топреализаторът на победителите Александър Горбатков - също диагонал, като за него всички точки дойдоха от нападение.

Посрещачите Благовест Катранджиев и Станислав Петков добавиха съответно 14 и 12 точки, а централният блокировач Ивайло Филипов записа 11 точки, цели 4 от които директно от сервис, въпреки че влезе в игра от втория гейм нататък, пише bulgarianvolley.com. Като титулярни централни блокировачи за Пирин започнаха Светослав Гоцев и Костадин Гаджанов, а Франсиско Сотелдо и Атанас Митрев бяха останалите титуляри съответно като разпределител и либеро. /БЛИЦ