Арда (Кърджали) се поздрави с четвъртата си поредна и общо шеста победа от началото на сезона в мъжката ни волейболна Суперлига. В среща от 8-ия кръг пред около 900 зрители в зала "Арпезос" "небесносините" продължиха перфектния си ход у дома, надделявайки срещу Черно море БАСК с 3:0 гейма (25:23, 25:19, 25:22).

Въпреки чистата победа на Арда, гостите от Варна не бяха безобиден съперник и на моменти в първия и третия гейм дори имаха инициативата и водеха в резултата. Точно на рождения си ден обаче диагоналът на домакините Невен Нешев направи силен мач и си подари топреализаторското отличие в мача с 15 точки за победителите. За Черно море най-резултатен бе Явор Генов с 12 точки.

Във временното класиране Арда е на 4-ото място със 17 точки, а Черно море - на 8-ото с 10 точки.

В друг мач от кръга КВК Габрово записа трета победа от началото на сезона. Възпитаниците на треньора Любомир Герасимов надиграха у дома Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 гейма (25:22, 25:19, 26:28, 25:20).