В последния мач от петия ден на турнира за Купа Филипови 2000, част от редовния сезон в Суперлигата на България, Арда (Кърджали) записа първата си победа в състезанието, разгромявайки борещия се за оцеляване в елита Славия (София) с 3:0 гейма (25:18, 25:17, 25:19).

За разлика от своите съперници, момчетата на волейболния спец Иван Халачев вече знаят своето място в крайното класиране преди плейофите в Суперлигата и изиграха мача, освободени от напрежение. В играта на "белите" личеше скованост, може би породена и от успеха на директния съперник за шестото място Марек Юнион-Ивкони (Дупница). В срещата така и не се получи интрига, тъй като "небесносините" доминираха през цялото време - и в играта, и в резултата.

Топреализатори на мача станаха Иван Крачев от Славия и Валентин Димов от Арда с по 16 точки.

Въпреки тежката загуба, възпитаниците на Стефан Демерджиев все пак запазиха шестата си позиция във временното класиране в Суперлигата с по-добро геймово съотношение от това на Марек, информира volleyball.bg. Волейболистите от Кърджали пък със сигурност ще завършат пети като им остава да разберат единствено дали Левски Сиконко (София) или Пирин Балканстрой (Разлог) ще бъде техен първи съперник в плейофите. /БЛИЦ