Волейболистите на Марек регистрираха втора загуба в Шампионската лига, след като падна у дома от белгийския Нолико с 0:3 (15:25, 23:25, 11:16).

Срещата започна добре за белгийците, които поведоха с 2:0 след атака на латвиеца Херманс Еглескалнс и блокада на Симон Ван Де Вуурде, но веднага последва равенство при 3:3 след страхотна блокада на Костадин Гаджанов и технично отиграване от втора линия на Златан Йорданов. Гостите отново дръпнаха сериозно за 8:4 при първата техническа пауза. Разликата продължи да расте и втората пауза дойде при 16:7 за Нолико след блок-аут на камерунеца Нейтън Вунембайна. До края на първия гейм не се случи нищо изненадващо и гостите го спечелиха с 25:15.

Началото на втората част бе равностойно до 3:3, но след това белгийците дръпнаха с 5:3 и водеха с 8:7 при първата техническа пауза. Играта продължи да се води точка, но въпреки това гостите водеха с 16:4 при второто прекъсване. Двата отбора продължиха точка за точка до 20:18, след което Марек изравни при 20:20 след атака на Дмитрий Бахов и блокада на разпределителя Гьоргиев. Нолико моментално си върнаха преднината при 22:20, но Марек стигна до 22:22 след успешни блокади на Борислав Апостолов и Костадин Гаджанов. В крайна сметка Нолико измъкна трудно гейма с минималното 25:23 след грешка от сервис на дупничани и ас на Йелте Маан.

В третата част Нолико поведе с 4:2 и запази преднината си при 8:6 за първата техническа пауза след ас на Симон Ван Де Вуурде и атака в аут на Вълчев. Преднината на гостите нарасна до 16:11 при второто прекъсване, а до края белгийците продължиха да мачкат играчите на Найден Найденов и спечелиха гейма с 25:19, за да вземат и победата в мача.

Марек Юнион Ивкони (Дупница) - Нолико (Маасейк, Белгия) 0:3 (15:25, 23:25, 19:25)

Марек: Гьорги Гьоргиев, Тодор Вълчев, Златан Йорданов, Дмитрий Бахов, Костадин Гаджанов, Борислaв Апостолов - Мартин Божилов-либеро

Нолико: Ларс Лоршайд, Матийс Валкиерс, Йелте Маан, Херманс Еглескалнс, Симон Ван Де Вуурде, Нейтън Вунембайна - Берт Дерконинген-либеро