Италианският Калцедония (Верона) се класира за исторически финал в третия по сила европейски турнир за Купата на претендентите. Дебютантът в надпреварата, воден от легендата Андреа Джани, спечели с 3:1 гейма (25:15, 19:25, 25:17, 25:14) гостуването си на Бенфика (Лисабон) в Португалия и с точката от първия мач във Верона (2:3) достигна до решителните сблъсъци.

Пред пълните трибуни на залата в Лисабон най-резултатен бе американецът Тейлър Сандер с 18 точки (2 аса, 52 % в нападение), пише bgvolleyball. 15 добави сръбският левичар Саша Старович (1 ас, 2 блокади, 52 % в атака). За домакините Иван Колев игра в първите три гейма, като отбеляза 5 точки (1 ас, 33 % в нападение).

Съперник на Калцедония във финалите ще бъде руският Факел (Новий Уренгой), който елиминира белгийския Префаксис (Менен) след две победи - с 3:0 (25:19, 25:14, 25:18) и с 3:2 (25:20, 25:23, 23:25, 21:25, 15:5).

Финалите са на 30 март и 3 април, като първият мач е във Верона.