Волейболистите на Берлин Волейс спечелиха Купата на ЦЕВ. Германският отбор победи като гост Газпром-Югра (Сургут) с 3:0 (25:18, 25:18, 25:18) във втория финален мач за трофея. Първата финална среща между двата отбора в Германия беше спечелена от Берлин Волейс с 3:2 гейма.

На реванша в Русия Пол Лотман беше най-резултатен за победителите с 12 точки, а Александър Чефранов също завърши с 12 точки за руския отбор.

Динамо (Краснодар) пък за втора поредна година спечели втория по сила европейски клубен турнир по волейбол при жените. Рускините победиха у дома турския Галатасарай с 3:0 (25:23, 25:22, 29:27) във втория финален двубой. Срещата в Истанбул завърши с труден успех с 3:2 гейма за турския тим.