Селекционерът на българския национален отбор по волейбол Джанлоренцо Бленджини определи състава за третата и последна седмица от Лигата на нациите (VNL).

Турнирът е в Чикаго (САЩ), там ще се реши кои отбори ще намерят място във Финалната осмица на надпреварата.

Към момента България заема осмото място във временното класиране с актив от 5 победи, 3 загуби и 14 точки. За финалния турнир в Нинбо се класират първите седем отбора в подреждането, тъй като домакинът Китай има гарантирано участие.

Сред избраниците на Джанлоренцо Бленджини за третата седмица на турнира е и Жасмин Величков. По време на втората седмица от Лигата на нациите той бе част от националния отбор за мъже под 22 години, който участва на Европейското първенство в Албуфейра, а в състава за турнира в Любляна на негово място бе включен Георги Татаров.

В Чикаго българският национален отбор ще разчита и на сериозна подкрепа от трибуните, където се очаква многобройно присъствие на наши сънародници.

 

НАШАТА ПРОГРАМА:

15 юли, 20:00 ч. – България – Полша

18 юли, 00:00 ч. – България – Китай

19 юли, 04:00 ч. – България – САЩ

20 юли, 00:00 ч. – България – Франция

 

Съставът на България за турнира в Чикаго:

Разпределители: Симеон Николов, Стоил Палев

Посрещачи: Александър Николов, Аспарух Аспарухов, Денислав Бърдаров, Мартин Атанасов, Жасмин Величков

Централни блокировачи: Алекс Грозданов, Илия Петков, Преслав Петков

Диагонал: Венислав Антонов

Либеро: Дамян Колев, Руси Желев