Итас Диатек (Тренто) с треньор Радостин Стойчев и българските национали в състава Матей Казийски и Цветан Соколов записа 18-а победа в италианската Серия А1. БГ Тренто отнесе като гост последния в класирането Равена с 3:0 (25:22, 25:15, 25:20) за малко повече от един час игра.

Матей Казийски игра отлично цял мач за шампионите и записа 11 точки. Цветан Соколов влезе като резерва във втория гейм и добави 9 точки. Най-резултатен за Тренто стана Ян Щокър с 13 точки. Радостин Стойчев даде почивка в този мач на бразилския разпределител Рафаел и на Османи Хуанторена, който влезе за малко само в 3-ия гейм и записа 2 точки. След победата Тренто продължава да е едноличен лидер във временното класиране с 53 точки, с 10 повече от втория Мачерата./БЛИЦ