Европейският и световен клубен шампион Тренто е само на един гейм от класиране за финалния турнир във волейболната Шампионската лига.

Българската звезда Матей Казийски и компания надиграха категорично у дома полския Асеко Ресовия (Жешув), който преди това отстрани българския ЦСКА, с 3:0 (27:25, 25:18, 25:17) в първи мач от Топ 6, който се игра късно снощи в зала "Пала Тренто".

Матей изигра поредния си стабилен мач добър мач и завърши с 11 точки (52% ефективност в атака и 30% перфектно посрещане)

Най-резултатен за италианците бе кубинският посрещач Османи Хуанторена с 21 точки. Другият български национал в състава на Тренто - Цветан Соколов не влезе в игра.

За тима на Ресовия финландският национал Мико Ойванен реализира 11 точки, а националът на Беларус Алех Акрем добави 10.

Възпитаниците на Радо Стойчев трябва да спечелят само един гейм в реванша, за да се класират за финалната четворка в полския град Лодз, където да защитават титлата си от миналата година. БГ Тренто ще срещне в заключителната фаза победителят от сблъсъка Хипо Тирол (Инсбрук) - АХ (Блед). Австрийците взеха първия мач с 3:1 гейма./БЛИЦ