БГ Тренто продължава да изумява, класирайки се за трета поредна година на финал на Световното клубно първенство. Волейболният шампион на Италия, където играят българските национали Матей Казийски и Цветан Соколов, а треньор е Радостин Стойчев, победиха руския гранд Зенит (Казан) с 3:1 гейма (25:22, 25:21, 19:25, 25:14) във втория полуфинал, игран тази вечер в зала "Еспайър" в катарската столица Доха.

Казийски се отчете със 17 точки в срещата, а Соколов остана резерва и чак в последното разиграване се появи в игра. Най-резултатен в мача бе Максим Михайлов от Зенит с 25 точки.

Сблъсъкът бе повторение на финала на Шампионската лига през март, който БГ Тренто спечели също с 3:1 гейма. Треньор на руския шампион е добре познатият ни Владимир Алекно, като този път победител излезе Радо Стойчев.

Благодарение на важния успех Казийски и компания ще имат възможността да защитават световната си титла срещу Ястржебски (Венгел). Поляците се класираха на финала след победа с 3:2 гейма срещу бразилския СЕСИ (Сао Пауло).

Големият сблъсък между Трентино Волей и Ястржебски (Вегил) е утре от 19:00 часа българско време. Както е известно, Стойчев, Казийски и компания станаха световни шампиони през последните две години, а сега имат шанс да грабнат отличието за трети пореден път.