БГ Тренто постигна убедителна победа при гостуването си на Партизан Термоелектро (Белград) в мач от Група "С" на Шампионската лига. Пред само около 1000 зрители, уважили световния и европейски клубен шампион в зала "Шумице" в сръбската столица, воденият от Радостин Стойчев Трентино спечели с 3:0 гейма (25:18, 25:14, 25:19) след 66 минути игра, като вече втори двубой е без загубен гейм и логично оглавява класирането в групата.

Звездата Матей Казийски се отчете с 10 точки. Топреализатори на мача станаха неговият чешки съотборник Ян Щокър и волейболистът на Партизан Александар Минич - с по 14 точки. Цветан Соколов отново не бе в групата на Трентино за мача.

Следващият двубой на Казийски и компания в Шампионската лига е дербито на групата с полския ЗАКСА (Кенджежин-Кожле), което ще се играе в Тренто на 14 декември.