Тренто с Матей Казийски в състава си се класира на финал за купата на Италия, след като разби Вибо с 3:0 гейма. Така тимът на Радостин Стойчев ще защитава утре титлата си от миналата година.

Двубоят започна равностойно, като техническото прекъсване в първия гейм дойде при 8:7 за Вибо. До втората почивка обаче Тренто успя да обърне резултата и тя дойде при 16:14. След това Тренто не изпусна преднината си и затвори гейма при 25:18.

Във втория гейм Вибо поведе с 2:0, но тима на Радостин Стойчев набързо взе инициативата и поведе с 8:4. До края на тази част Тренто бе абсолютен господар на терена и Казийски и компания набързо направиха 25:13.

В третата част картината не се промени, а Казийски с мощна забивка донесе победата на Тренто след 25:14 в гейма.