Европейският клубен шампион Тренто записаха победа с 3:1 над белгийския Рьозеларе в първи мач от плейофите на Шампионската лига.

Воденият от Радостин Стойчев тим спечи първия гейм с 25:19, но отстъпи във втория с 21:25. Световните клубни шампиони стигнаха до успех, след като взеха други две части с 25:18 и 25:22.

Българският капитан на Тренто Матей Казийски се отчете с 15 точки, а най-резултатен за победителите стана бразилецът Леандро Висото - 21 точки. Най-полезен играч на мача бе кубинецът Османи Хуанторена, който имаше решаваща роля за победата в края на четвъртия гейм и добави 17 точки.

Другият български национал в състава на италианския тим - 20-годишният Цветан Соколов влезе за малко в края на втория гейм и се отчете с 1 точка директно от сервис. За тима на Рьозеларе Матийс Верханеман реализира 23 точки./БЛИЦ