Българският волейболист Матей Казийски и отбора на Итас Диатек (Тренто), воден от бившия селекционер на българския национален отбор Радослав Стойчев, разбиха Бре Банка Ланути (Кунео) с 3:0 (25:18, 25:21, 25:21) в среща от петия кръг италианската Серия А1. За гостите от Кунео игра българският национал Цветан Соколов, който е преотстъпен от Тренто.

Мачът започна по-добре за гостите, които поведоха с 4:2, но Тренто успя да изравни при 12:12, след което домакините дръпнаха в резултата и спечелиха първия гейм с 25:18.

Във втората част Кунео отново дръпна с 4:2, но постепенно отстъпи инициативата на водения от Радослав Стойчев тим, който поведе с 8:7 при първата техническа пауза и увеличи преднината си до 16:13 при второто техническо прекъсване. Резултатът стана 23:17 след страхотна блокада на Матей Казийски срещу Соколов. В крайна сметка световните клубни шампиони без проблеми взеха гейма с 25:21.

Третият гейм се развиваше равностойно до 9:9, но след това домакините дръпнаха и прогресивно увеличаваха преднината си до 20:14, а накрая триумфираха с 25:21, за да спечелят мача без загубен гейм.