БГ Тренто записа лесна победа с 3:0 (18, 22, 23) над румънския Ремат (Залъу) в мач от Група “D” на Шампионската лига. Тимът воден от Радостин Стойчев стигна до успеха за 72 минути.

Българският национал Цветан Соколов започна в стартовия съста на италианския тим и се превърна в най-резултатния играч в мача – 20 точки.

Суперзвездата Матей Казийски записа 11 точки (8 от атака и 3 от блокада). Третият българске национал в Тренто - Валентин Братоев се отчете само с 1 точка, но бе на ниво при посрещането. Най-резултатен за Ремат бе унгарецът Петер Наги - 12 точки.

Лидер в групата е полският Скра (Белхатов), който вчера победи Фридрихсхафен с 3:0 и продължава без загубен гейм. Тренто е на второ място с 3 победи и 1 загуба.

Тренто и Скра заминават за Катар, където заедно с Динамо (Москва) ще представят Европа на Световното клубно първенство при мъжете./БЛИЦ