Световният и двукратен европейски клубен шампион по волейбол Итас Диатек (Тренто), където играят българските национали Матей Казийски, Цветан Соколов и Валентин Братоев, а треньор е българинът Радостин Стойчев, постигнаха втора поредна и първа победа в италианската Серия А1.

Момчетата на Радо Стойчев победиха като гости РПА-ЛуиджиБачи (Сан Джустино) с 3:1 (30:28, 22:25, 25:23, 25:20) в среща от 2-ия кръг на италианския шампионат. По този начин трентинци прекъснаха черната си серия от загуби в първото си гостуване за сезона от последните три години.

В отсъствието на звездата и капитан на БГ Тренто Матей Казийски, който има още няколко дни почивка, най-резултатен бе кубинският посрещач Османи Хуанторена с 23 точки, а чешкият диагонал Ян Щокър прибави 20 точки. Цецо Соколов не влезе в игра, докато Вальо Братоев се появи за малко на полето в четвъртия гейм за "жълто-сините" и се отчете с 1 точка. За домакините бразилецът Фабрицио Диаш също завърши с 23 точки (2 блока, 2 аса и 43% ефективност в атака), но и това не помогна.

По този начин световните шампиони продължават да са на 3-о място с 6 точки колкото имат и лидерите - Лубе Банка Марке (Мачерата) и шампиона Бре Банка Ланути (Кунео) с Владо Николов, но с по-добри показатели. В следващия кръг БГ Тренто е домакин на Аква Парадизо Брианца (Монца). Мачът е в неделя (7 ноември) от 19:00 часа българско време.

РПА ЛуиджиБачи - Итас Диатек (Тренто) 1:3 (28:30, 25:22, 23:25, 20:25)