БГ Тренто записа феноменален успех, печелейки за трета поредна година Шампионската лига. Звездата на българския волейбол Матей Казийски и съотборниците му в тима, воден от националния ни селекционер Радостин Стойчев, биха на финала Зенит (Казан) с 3:1 гейма (25:17, 20:25, 25:23, 25:20).

Сблъсъкът в Болцано (Италия) продължи 1 час и 48 минути. Зала "Пала Онда" бе изпълнена до краен предел, като множество български знамена бяха развявани от трибуните.

Избраниците на Радо Стойчев дадоха само един гейм на руския гранд - втория (20:25), но спечелиха първия с 25:17, както и третия и четвъртия съответно с 25:23 и 25:20, за да се поздравят с крайния успех.

Казийски стана топреализатор на мача с 18 точки (2 аса, 16 атаки при 62% успеваемост). На посрещане той не бе чак толкова убедителен - 43% добро и 35% перфектно. Другият наш волейболист в Трентино БетКлик Цветан Соколов постигна 2 точки. Невероятен мач направи кубинският волейболист на италианците Османи Хуанторена. Той завърши с 16 точки, с колкото бе и най-резултатният за Зенит Максим Михайлов.

По-рано днес руският Динамо (Москва) спечели малкия финал срещу полския Ястжембски Венгел (Ястжембе-Здруй) с 3:1 гейма (23:25, 25:22, 25:16, 25:21) и извоюва бронза. /БЛИЦ