ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

България победи Аржентина с 3:1 (28:26, 25:23, 20:25, 25:23)  в изнервен мач от Група “
D” на финалната шестица на Световната лига по волейбол. Този успех на “лъвовете" може да се окаже решителен за класиране на полуфиналите.

Българските волейболисти спечелиха оспорвания първи гейм с 28:26. Частта премина през доста обрати, а след второто техническо прекъсване аржентинците дори имаха аванс от 4 точки. Българите обаче изравниха резултата и стигнаха до успеха, въпреки че домакините имаха два геймбола. Тодор Скримов бесна с 6 точки в тази част, но “гаучосите” показаха добър сервис и направиха три аса срещу нито един за българите.

Играчите на Камило Плачи спечелиха втората част с 25:23.
Българите намериха решение за силния сервис на аржентинците и това изигра роля в спечелването на този гейм. Въпреки че “гаучосите” успяха да наваксат изоставане от четири точки в средата на частта, “лъвовете” стигнаха до два геймбола и след втория се оттеглиха с аванс от 2:0 в резултата. Цветан Соколов беше най-резултатен за "лъвовете" във втория сет - 8 точки.

Аржентинците намалиха резултата, след като спечелиха третия гейм с 25:20. По пет точки за България в тази част реализираха Цветан Соколов и капитанът Тодор Алексиев. Родриго Кирога реализира пет точки за Аржентина и създаде доста проблеми на българската блокада.
Четвъртата част протече доста нервно, като и двата отбора оспорваха съдийските решения. Аржентинците получиха точка заради червен картон на Цветан Соколов. Въпреки това българските състезатели успяха да се справят с напрежението и силния сервис на “гаучосите” и спечелиха частта с 25:23.

Аржентина – България 1:3
(26:28, 23:25, 25:20, 23:25)

Аржентина: Родриго Кирога – 22 точки, Себастиан Соле – 9 т., Федерико Перейра – 5 т., Пабло Крер – 5 т., Лусиано де Чеко – 3 т., Бруно Романути – 3 т., Алексис Гонсалес – либеро (Иван Кастелани – 10 т., Николас Уриарте – 1 т., Николас Бруно, Пабло Бенголеа)

България: Георги Братоев – 5 т., Светослав Гоцев – 2 т., Тодор Скримов – 12 т., Виктор Йосифов – 7 т., Тодор Алексиев – 15 т., Цветан Соколов – 29 т., Теодор Салпаров – либеро (Стоян Самунев – 2 т., Добромир Димитров, Валентин Братоев, Николай Пенчев)