България записа трета победа в настоящото издание на Световната лига по волейбол. “Лъвовете” се наложиха с 3:1 (25:19, 25:12, 18:25, 25:20) над Португалия. Както е известно, националния отбор замина с резервите за мачовете в Аржентина, тъй като на титулярите беше дадена почивка преди финалната подготовка за участие на олимпийските игри.

Триумфът над Португалия беше първа победа за новия дует, който е начело на България – Найден Найденов и Георги Петров. Българите взеха с лекота първите два гейма, но се отпуснаха в третия и допуснаха португалците да намалят изоставането си. Четвъртата част беше сравнително равностойна, но съперникът не успя да се противопостави на силния сервис на Цветан Соколов и силните атаки на Тодор Скримов.

Най-резултатен за България беше Валентин Братоев, който завърши с 20 точки, а Цветан Соколов добави 17. Любопитно е, че и шестимата играчи в стартовия ни състав съумяха да се разпишат с по един ас.

България - Португалия 3:1
(25:19, 25:12, 18:25, 25:20)

България: Георги Братоев (2 точки), Цветан Соколов (17), Тодор Скримов (14), Валентин Братоев (20), Виктор Йосифов (8), Теодор Тодоров (6) - Владислав Иванов-либеро (Светослав Гоцев (1), Добромир Димитров, Костадин Гаджанов (1), Мартин Божилов, Николай Пенчев)
Старши-треньор: Найден Найденов

Португалия: Алешандре Ферейра (14), Тиаго Виолаш (2), Марсел Жил (8), Валдир Секейра (1), Руи Сантош (5), Андре Лопеш (9) - Иво Касаш-либеро (Марко Ферейра (18), Филипе Пинто (2), Мигел Родригеш)
Старши-треньор: Флавио Гулинели.