Българският диагонал на Бешикташ (Истанбул) Ивайло Барутов отбеляза внушителните 35 точки (33 атаки, 2 блокади) за домакинската победа с 3:2 гейма (25:23, 28:26, 30:32, 23:25, 15:13) над Бозкурт Беледийеспор (Кастамону) в играния снощи мач от елитната волейболна лига на Турция.

Друг български диагонал - Младен Младенов, също стана топреализатор в петгеймов трилър, но отборът му Дилташ Еитим Куруму (Кония) допусна пълен обрат и загуби от гостуващия Малийе Мили Пиянго (Анкара) с 2:3 гейма (25:20, 25:20, 23:25, 22:25, 10:15). Младенов записа цели 4 аса, към които добави 20 атаки и 2 блокади за общо 26 точки в мача.

Фенербахче (Истанбул) пък прекъсна победната серия на Костадин Стойков и неговия Истанбул Бююкшехир Беледийеси (Истанбул), побеждавайки ги като домакин с 3:1 (25:18, 21:25, 25:19, 28:26). Стойков не беше в стартовата седморка, но влезе още в първия гейм и остана в игра до край, информира bulgarianvolley. Той също стана топреализатор на мача с 16 точки (13 атаки, 3 блокади).

В класирането Истанбул отстъпи лидерската си позиция именно на Фенербахче, като и двата отбора имат по 40 точки от 13 победи и 3 загуби. Бешикташ вече е над чертата за плейофите - на осмо място с 19 точки, колкото има и деветият Малийе Мили Пиянго. Дилташ е предпоследен единадесети с 11 точки, но и мач по-малко от десетия Бозкурт с 14 точки. /БЛИЦ