Атанас Петров направи своя официален дебют като старши треньор на женския национален отбор на Румъния по волейбол. В първа среща от Група "А" на Европейската лига избраничките на младия български специалист отстъпиха пред Испания с 0:3 гейма (20:25, 22:25, 22:25) в зала "Дудова шума" в Суботица (Сърбия).

Въпреки убедителния резултат, двубоят беше доста равностоен, като през по-голямата част от всеки от трите гейма момичетата на Петров водеха в резултата, пише bgvolleyball. В заключителните моменти на всяка част обаче румънките не успяваха да удържат преднината си и допуснаха тежко поражение.

В другия мач от групата домакинът на първия турнир Сърбия, макар и без някои от звездите си, очаквано не срещна проблеми с отбора на Унгария и го победи с 3:0 гейма (25:15, 25:12, 25:22).

Днешната програма в Суботица предвижда срещите Унгария - Румъния и Сърбия - Испания.