Иван Колев направи своя дебют във волейболното първенство на Полша. В среща от втория кръг на ПлусЛигата неговият Политехника Варшавска (Варшава) загуби като гост от ББТС (Белско Бяла) с 1:3 гейма (25:18, 21:25, 27:29, 25:27), а българинът влезе в игра от ъгъла през всеки от последните три гейма.

Колев завърши с 2 точки (1 атака, 1 блокада) и 38% добро посрещане, информира bgvolleyball. В първия кръг, когато столичният тим победи у дома Ефектор (Келце) с 3:0 (25:22, 27:25, 25:23), бившият играч на ЦСКА не се появи в игра.

Все още не се е появил в игра за новия си тим Асеко Ресовя (Жешув) другият българин в ПлусЛигата Николай Пенчев. Освен че извоюва Суперкупата на Полша, дотук Ресовя постигна две чисти победи в шампионата – над ББТС у дома и над Церад Чарни (Радом) като гост.

Във временното класиране Ресовя заема първото място с 6 точки, а Политехника е на шесто с 3 точки. Следващият кръг е от 25 до 27 октомври.