Мъжкият волейболен тим на Бешикташ сложи край на серията си от загуби в първенството на Турция. С 23 точки (1 ас, 20 точки при 47% успеваемост, 2 блокади) българският диагонал на гранда от Истанбул Ивайло Барутов стана топреализатор за отбора при гостуването на Малийе Мили Пиянго (Анкара), спечелено след тайбрек - 3:2 гейма (19:25, 26:24, 25:11, 23:25, 16:14).

Водачът в класирането Истанбул Бюкшехир Беледийеси (Истанбул) загуби гостуването си на Халкбанк (Анкара) с 1:3 (25:18, 21:25, 21:25, 23:25). Тодор Алексиев отбеляза 18 точки (15 атаки при 44% успеваемост, 3 блокади) срещу бившия си отбор, където игра преди два сезона под ръководството на Мартин Стоев, пише bgvolleyball. Българският национал се отчете с 68% добро и 41% перфектно посрещане.

Подгласникът на Истанбул в класирането - воденият от Пламен Константинов Зираат Банкасъ (Анкара), също инкасира загуба като гост. Столичният тим бе победен от Аркас Спор (Измир) с 0:3 (12:25, 19:25, 19:25) за 65 минути игра.

Така завърши първият полусезон на първенството. Докато за Бешикташ това бе втората победа от началото на сезона, за Истанбул и Зираат това бяха вторите загуби. Те обаче запазват челните две места в класирането, съответно с 28 и 26 точки от 11 мача. Бешикташ вече има 6 точки, но остава на предпоследното единадесето място в таблицата. /БЛИЦ