Националният отбор на България загуби и третия си мач от Балканското първенство за момичета до 15 години край Букурещ без да спечели нито гейм. Този път малките “лъвици” отстъпиха пред домакините от Румъния с 0:3 (13:25, 23:25, 20:25) след 77 минути игра, съобщава bgvolleyball.

Въпреки че по регламент на това състезание сервис се изпълнява отдолу, румънките успяха да постигнат цели 9 аса в мача, което им даде основно предимство за победата. Нашите показаха по-добър показател от противника само по брой точкови блокади – 7 срещу 6. Най-резултатна измежду възпитаничките на Десислава Величкова отново бе четворката Моника Кръстева с 13 точки, следвана от центъра Йоанна Атанасова с 12. Топреализатор на мача стана Адриана Матеи с 22 точки за победителките.

В другите две срещи от третия ден също се стигна до чисти победи – за Босна и Херцеговина срещу Албания и за Турция срещу Сърбия.