След изключителна драма мъжкият национален отбор на България под 19 г. загуби с 2:3 гейма (18:25, 25:23, 24:26, 25:14, 13:15) от Бразилия на приятелския турнир в Страната на кафето. Това обаче беше достатъчно да се класираме за финал.

Състезателите на треньора Мирослав Живков ще се изправят за трофея срещу Иран, който вече веднъж победиха с 3:0 в надпреварата. Именно категоричните ни успехи преди това, включително 3:0 над клубния гранд Сеси, помогнаха на България да стигне до двубоя за трофея. Преди това Бразилия ще играе срещу Сеси за третото място.

Двубоят се игра пред пълни трибуни, които видяха волейбол на много високо ниво. Само в първия и четвъртия гейм съперниците си размениха лесни победи. Първо бразилците ни биха с 25:18, а после ние изравнихме за 2:2 с още по-убедителното 25:14. Останалите три части завършваха с две точки разлика.

България, Бразилия и Иран се подготвят за световното първенство в Сан Хуан (Аржентина), което започва следващата седмица.