Женският ни национален отбор по волейбол загуби финала на Европейската лига. В мача за титлата паднахме от Сърбия с 1:3 гейма (20:25, 20:25, 25:16, 22:25).

Съперничките поведоха с 4:0 но бързо изравнихме и първият гейм вървеше точка за точка. Последваха няколко миниобрата, след което Сърбия поведе с 21:19 след атака през центъра на Брижитка Молнар и аут на Ева Янева. Разликата набъбна до 23:19 след две поредни блокади на Кръсманович и Молнар съответно срещу Янева и Емилия Николова. В крайна сметка момичетата на Зоран Терзич спокойно спечелиха гейма с 25:20 след ас на Кръсманович и поведоха с 1:0.

Драган Нешич пусна във втория гейм Антонина Зетова и Добриана Рабаджиева. Сърбия поведе с 8:6. Българките съумяха да изравнят при 18:18, но Сърбия веднага си върна преднината при 20:18 след атака на Бракочевич и блокада на Николич. Преднината на сръбкините нарасна до 23:20 след блок на Брижитка Молнар срещу Страшимира Филипова и второ прекъсване за Драган Нешич. Това не даде ефект и момичетата на Зоран Терзич затвориха гейма при 25:20.

Третият гейм започна по подобен начин както в първите два, но първото техническо прекъсване дойде при минимално предимство за България - 8:7 след мощна атака на Рабаджиева. Българските момичета увеличиха преднината си на 12:9. Второто прекъсване дойде при 16:12 за българските "лъвици". Разликата набъбна до 23:14 след няколко грешки на сръбския отбор, блокада на Страши Филипова и ас на Тони Зетова. България спокойно спечели гейма с 25:16 след блокада на разпределителката Диана Ненова и намали изоставането си на 1:2 гейма.

Третият гейм отново бе равностоен, но след 15-ата точка съперничките започнаха да трупат преднина. Стигна се до 24:19 в тяхна полза. В този момент съумяхме да спасим 3 мачбола, но сръбкините показаха нерви и спечелиха гейма с 25:22 и мача с 3:1./БЛИЦ

БЪЛГАРИЯ - СЪРБИЯ 1:3 (20:25, 20:25, 25:16, 22:25)

България: Диана Ненова, Страшимира Филипова, Цветелина Заркова, Ева Янева, Елица Василева, Емилия Николова - Мария Филипова – либеро (Добриана Рабаджиева, Антонина Зетова, Христина Русева)
Старши-треньор: Драган Нешич

Сърбия: Мая Огниенович, Йована Бракочевич, Брижитка Молнар, Йелена Николич, Милена Рашич, Наташа Кръсманович - Сузана Чебич – либеро (Ясна Майсторович, Стефана Великович)
Старши-треньор: Зоран Терзич