Националният отбор на България за юноши младша възраст започна участието си в евроквалификациите с чиста победа. В мач от първия ден в квалификационна Група C за Евро 2013, момчетата на Иван Халачев и Владимир Орлов се наложиха над Израел с 3:0 (25:13, 26:24, 25:21) след 71 минути игра, пише bgvolleyball.

Мачът започна с шеметно 7:0 за България, което до второто техническо прекъсване се увеличи до 16:7, за да стигне до 25:13 в края на гейма. С по-успешния си сервис Трикольорите разсеяха посрещането на израелците, принудиха ги да натрупат много грешки, особено в атака, и наложиха своето тотално надмощие в гейма.

Вторият гейм бе далеч по-равностоен като резултат. Азиатците значително подобриха играта си в нападение, но се скъсаха да грешат от начален удар. Българската блокада също помогна да бъде спечелена тази част, макар и с минимален аванс. След като нашите поведоха с 8:5 на първото техническо прекъсване, противниците ги догониха и успяха да поддържат равновесието до 24:24, след което две поредни точки за Лъвчетата сложиха край на гейма.

В третия гейм израелците най-после понамалиха брака в играта си и дадоха възможност на българските юноши поиграят. Трикольорите подобриха успеваемостта си в нападение, а блокадата им беше трудно пробиваема. След 0:3 в началото те постигнаха мигновено изравняване, след което дръпнаха с 13:8. Израел успя не само да възстанови равенството при 18:18, но дори да излезе напред след следващото разиграване. Българите запазиха самообладание и бързо обърнаха в своя полза с 4 поредни точки за 22:19, след което безпроблемно затвориха мача след 25:21 в третия гейм.

Топреализатор за България в гейма стана центърът Красимир Георгиев с 12 точки. С най-много точкови блокади – 4, обаче се отличи разпределителят Павел Иванов. Най-резултатен в мача бе Илия Голдрин с 15 точки за Израел.

В по-ранните мачове в групата днес се получиха очаквани резултати. Полша победи Португалия с 3:0 (25:16, 25:21, 25:14), а домакините от Словакия се наложиха над Англия с 3:0 (25:15, 25:19, 25:16). Утре България излиза срещу Португалия отново от 21:00 б.в.