Националният отбор на България по волейбол за момчета до 17 години завърши с победа груповата фаза на Световното първенство, което се провежда в столицата.

Българите надиграха Мексико с 3:1 (25:17, 25:21, 19:25, 25:15) в зала "Левски София" и записаха втори пореден успех след вчерашния над Тайван. С актив от две победи и една загуба националите останаха на трето място в класирането. Първи е тимът на Испания, а втори – Тайван.

На осминафиналите националният тим на България ще срещне Италия или Аржентина утре (27 август).

Началото на мача беше убедително за българския състав и бързо резултатът стигна да 6:3. На моменти мексиканците успяваха да се приближат и за кратко поведоха – 10:9. Българите обаче направиха седем поредни точки и предрешиха изхода на гейм с нови четири поредни точки – 25:17.

Втората част започна още по-категорично за България, като националите взеха аванс от 8:3. Впоследствие мексиканците скъсиха дистанцията и предизвикаха прекъсване от щаба на България при 13:13. В тези минути мачът бе равностоен, а Мексико обърна резултата за 17:16. Българите отговориха с три поредни точки и стигнаха до три геймбола при 24:21, реализирайки първия за 25:21.

В третия гейм Мексико започна по-активно и поведе със 7:6. Съставът на България направи четири поредни точки, но тимът на Мексико пак си върна водачеството и след 21:16, приключи частта при 25:19.

След равностойно начало на четвъртия гейм до 7:7, последва българска серия от пет поредни точки. Националите дръпнаха с 19:10 и приключиха срещата при 25:15.