Националният волейболен тим за жени на България записа втора победа в тазгодишното издание на Европейската лига, след като надви при гостуването си Унгария с 3:1 гейма (25:21, 25:19, 22:25, 25:23).

Първият гейм на срещата в зала "Арена Савария" в Сомбатхей бе равностойна, но все пак българките взеха първия гейм с 25:21.

Волейболистите на Унгария започнаха отлично втората част, като дръпнаха с 4:1 и при първото техническо прекъсване водеха с 8:6. Постепенно България изравни играта и поведе с 16:14 при втората техническа пауза. В крайна сметка родните националки затвориха гейма при 25:19 в своя полза.

Третият гейм стартира напълно равностойно и първото техническо прекъсване дойде при минимално предимство за Унгария - 8:7. Домакините водеха и след втората техническа пауза - 16:13. Последва равенство при 16:16, като двата отбора продължиха равностойно до 21:21, след което Унгария дръпна с 24:21 и в крайна сметка спечели гейма с 25:22.

В началото на четвъртата част българките дръпнаха с 5:2. До първото техническо прекъсване резултата стана 8:4 за българките. Домакините леко намалиха изоставането си при 13:10, но втората техническа пауза дойде при 16:13 за момичетата на Драгутин Балтич. Последва равенство при 19:19, а след това домакините дръпнаха с 22:20. В крайна сметка България успя да обърне и да спечели трудно гейма с 25:23, а с това и мача.

Втората среща между двата отбора е утре от 20:00 часа българско време в Сомбатхей. /БЛИЦ