Женският национален тим по волейбол на България размаза Словакия с 3:0 (25:21, 25:14; 25:23) в пловдивската зала "Колодрума" и записа трета поредна победа в група "B" на Златната европейска лига. Досега волейболистките ни не са загубили нито гейм в надпреварата, след като записаха две чисти победи над съперниците в първия турнир в Украйна и са начело в класирането с 12 точки. Словачките имат 4 точки след един успех и три поражения.

За първи път от много време мачове ще се играят пред фенове при допускане на 50% от капацитета на съоръжението и това бе първа среща на волейболистките на Петков с привърженици след прекъсването заради пандемията.

В началото на първата част словачките взеха аванс от четири точки и водеха с 5:1, но националките бързо заличиха изоставането си и обърнаха резултата за 8:7 в своя полза. Постепенно волейболистките ни увеличиха значително преднината си до максимум седем точки при 19:12, а до края нямаха проблеми и спечелиха гейма с 25:21.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Добрата игра на "лъвиците" продължи и през втория гейм, в който те тотално доминираха над съперника и още в началото поведоха с 6:2. Лека полека разликата се увеличи и стигна девет точки при 21:12, а накрая геймът завърши 25:14 за нашите момичета.

Убедителното представяне на българките доведе нещата до 5:1 в началото на третата част, а разликата достигна осем точки при 13:5. Елица Василева и компания поддържаха преднина от 5-6 точки, но последва отпускане и тя намаля до три пункта при 21:18. Националните пропиляха два мачбола при 24:20, но все пак реализираха третия и спечелиха с 25:23.

Най-резултатна бе Елица Василева с 13 точки (2 блокади), Христина Вучкова добави 10 точки (1 ас, 3 блокади), а Гергана Димитрова приключи с 9 точки (3 аса). За Словакия Никола Радосова бе над всички с 13 точки (3 блокади), 10 добави Карен Палгутова (1 ас, 1 блокада).

Утре "лъвиците" срещат Украйна в 20:30 часа.

БЪЛГАРИЯ - СЛОВАКИЯ 3:0 (25:21; 25:14; 25:23)

Стартов състав на България: Гергана Димитрова, Нася Димитрова, Лора Китипова, Христина Вучкова, Емилия Димитрова, Елица Василева, Жана Тодорова - либеро.

Класиране в група "В" на Златната европейска лига - ТУК!