Волейболният отбор на България победи категорично Холандия с 3:0 гейма (25:9, 25:17, 27:25). Двата тима играха среща от петата седмица на Световната лига във Варна. Това е седма поредна победа за тима ни в турнира и трета с 3:0 гейма срещу "лалетата".

Първият гейм премина с тотално превъзходство на българите. В началото с отлични изяви на блок на Николай Николов и Тодор Алексиев в атака поведохме с 6:1. И след това разликата продължи да се трупа, като при 13:3 стана десет точки. Тя така и не бе намалена до края. Българите дръпнаха с 19:6 и 22:7. Спокойно доиграхме частта и я взехме с 25:9.

Вторият гейм започна с размяна на точки до 6:6. В този момент класата на българите им помогна да започнат да трупат преднина и те взеха следващите 4 точки – 10:6. Разликата нараста при 16:11 и 18:12, когато Тодор Алексиев и Матей Казийски реализираха. До края звездата на тима ни игра много стабилно и взехме гейма с 25:17.

Третият гейм бе по-драматичен. Нашите отново започнаха по-добре и поведоха в резултата с 14:9. Тогава обаче се отпуснаха и позволиха на “лалетата” да изравнят и дори да поведат при 21:22. Момчетата на Силвано Пранди изравниха и започна размяна на точки до 25:25. В този момент взехме 2 точки и мача.

Най-резултатни за България бяха съотборниците в Тренто Матей Казийски и Цветан Соколов, които реализираха по 16 точки. 9 добави Виктор Йосифов, а Тодор Алексиев и Николай Николов направиха по 7.

България: Андрей Жеков, Матей Казийски, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Николай Николов, Цветан Соколов