Волейболните ни национали паднаха лошо с 1:3 гейма (16:25, 25:14, 24:26, 21:25) от Япония във втората среща, играна във Варна. Вчера селекцията на Силвано Пранди надделя с 3:1 гейма, но днес разочарова и логично загуби. По този начин "трикольорите" остават само с един успех от четирите си двубоя до момента в Световната лига.

Волейболистите ни взеха втория гейм с 25:14, като преди това отстъпиха с подобна разлика - 16:25. Фатална за крайния изход от двубоя стана третата част, в която след като водехме през цялото време, допуснахме обрат в края и отстъпихме с 24:26. В четвъртия гейм отстъпихме с 21:25, за да се стигне до една от най-срамните ни загуби през последните години.

Следващите два двубоя на България са гостувания на фаворита в групата Русия - на 27 и 28 юни в градчето Хабаровск.

България - Япония 1:3 (16:25, 25:14, 24:26, 21:25)

България: Андрей Жеков - 4 точки (1 ас, 2 атаки, 1 блокада), Владимир Николов - 11 (0, 10, 1), Матей Казийски - 13 (2, 11, 0), Методи Ананиев - 1 (0, 1, 0), Красимир Гайдарски - 7 (0, 5, 2), Теодор Богданов - 1 (0, 0, 1), либеро Теодор Салпаров, Георги Братоев, Тодор Алексиев, Цветан Соколов - 1 (0, 1, 0), Светозар Иванов, старши треньор Силвано Пранди

Япония: Даисуке Усами - 5 точки (1 ас, 2 атаки, 2 блокади), Кунихиро Шимизу - 27 (2, 25, 0), Тацуя Фукузава - 17 (2, 15, 0), Юта Йонеяма, Кота Ямамура - 3 (0, 3, 0), Йошохико Мацумото - 7 (0, 7, 0), либеро Юсуке Иноуе, Такааки Томимацу, Юта Абе, Такахиса Отаке, Юсуке Мацута, старши треньор Тацуя Уета