Волейболистките от женския национален отбор на Сърбия до 22 години не успяха да помогнат на България да се класира за Световното първенство в тази възраст през 2017 година в Словения. Нашите, които по-рано загубиха от Турция с 0:3 гейма в последния си мач на световната квалификация във Върнячка Баня, трябваше да се надяват на победа на домакините от Сърбия над Италия с 3:0 или 3:1 гейма, за да останат на второ място в крайното класиране и да спечелят виза за Мондиала.

"Скуадра адзура" обаче надигра сръбкините с 3:1 гейма (25:22, 25:15, 18:25, 26:24) на двубоя в зала "Владе Дивац". Така България остана на трето място в класирането с 3 победи, 2 загуби и 9 точки. За Световното за жени до 23 години в Словения догодина пък се класираха Турция, която стана победител в квалификацията с 4 победи, 1 загуба и 13 точки, и Италия, която завърши на второ място също с 4 победи и 1 загуба, но с 11 точки.