Женският национален отбор по волейбол на България разби Румъния с 3:0 (25:23, 25:15, 25:21) и записа втора победа в столичната зала "Христо Ботев", където се играят срещите от група "C" на квалификациите за световното първенство през 2018 година в Япония.

Възпитаничките на Иван Сеферинов спечелиха първата част само с две точки разлика, въпреки че през по-голямата част от нея имаха солидна преднина. Във втория гейм националките доминираха и след 25:15 се доближиха само на гейм от победата, а в заключителната трета част румънките успяха да поведат с преднина от 6 точки. Българките обаче наваксаха пасива си и направиха пълен обрат. Елица Василева и компания спечелиха с 25:21 и триумфираха с втори пореден успех в квалификациите.

Най-резултатна за българския тим бе Елица Василева със 17 точки. Христина Русева заби още 14 точки за победата. За Румъния Йоана Мария Бачиу реализира 13 точки.

След успеха си българските "лъвици" имат 2 победи от 2 мача и 6 точки. За тима на Румъния това е първа загуба.

Утре България излиза срещу Черна гора от 17:30 часа за третия си мач от световните квалификации в тази група, в която по-рано днес Турция записа втора категорична победа, след като срази Швейцария с 3:0 (25:16, 25:11, 25:17) само за 63 минути игра.