Националният отбор на България по волейбол до 17 години постигна победа над тима на Словения с 3:0 (25:19, 25:17, 25:17) на Европейското първенство в Подгорица.

Отборът ни започна в състав: Крисиян Илиев, Еван Георгиев, Петьо Иванов, Константин Манолев, Николай Николаев и Деян Маринов с либеро Димитър Добрев.

Още в първия гейм България поведе в резултата и поддържаше постоянно разлика от 2-3 точки пред съперника, която нарасна в края на частта.

Във втората част предимството на тима на треньор Десислава Величкова, като Кристиян Иванов направи ас от сервиса за 25:17.

Мачът приключи с успешна атака на Еван Георгиев в третия гейм за 25:17.

Най-резултатен за България бе Кристиян Иванов с 9 точки, с 8 останаха Константин Манолов и Петьо Иванов. България имаше предимство в атака и на блокада, ката направи повече грешки от словенците.

Тимът на България е убедително на първо място в Група 1 с 12 точки от 4 мача и геймово съотношение 12:0. Утре отборът ще играе мач срещу втория в групата Турция.