ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Националният отбор на България по волейбол за жени спечели бронзовите медали от Европейското лига, след като се наложи с 3:0 над Румъния във Варна. По-късно днес Германия и Белгия ще определят победителя в турнира.

Българските волейболистки спечелиха първата част с 21:16 . Втората част на мача продължи 17 минута, а състезателките на Марчело Абонданца я спечелиха с 21:14. Третият гейм също беше спечелен от България с 21:14. Целият мач продължи по-малко от час - 52 минути.

Цветелина Заркова беше най-резултатна в мача. Тя завърши с 15 точки (5 блокади). Добриана Рабаджиева добави 10, а Страшимира Филипова се отличи с 9.

Диана-Йоана Чалота и Нтека Обиамака Ониеджекве бяха най-резултатни за румънския тим. Те се отчетоха с по 8 точки. Чалота се отличи и с 4 аса.