Б-националният отбор на България за жени записа четвърта победа в Европейската лига, след като в мач от група "А" сломи с 3:1 (25:21, 19:25, 25:21, 25:18) Словения в столичната зала “Христо Ботев”. Така тимът прекъсна серията си от три поредни загуби в турнира.

Словенките започнаха по-организирано мача и дръпнаха в резултата в първия гейм, но до края на частта нашите обърнаха резултата. Вторият гейм също започна с превес на гостенките от Словения, като те успяха да натрупат аванс от 11:7 и в крайна сметка да спечелят с 25:19.

Третата и четвъртата част бяха равностойна, нашите състезателки успяха да спечелят и двата гейма.

На трибуните в зала Христо Ботев бе селекционерът на основния отбор Владимир Кузюткин, който следеше по-младите състезателки.