България стартира със загуба участието си на Балканското първенство за мъже под 19 години. Шампионатът се провежда в Тирана (Алабния), където миналата седмица националите под 17 години триумфираха с титлата.

Тимът, воден от Мирослав Живков, трябваше да се изправи срещу силен съперник в лицето на Сърбия още на старта си. За съжаление, успяхме да вземем гейм, но допуснахме поражение с 1:3 (17:25, 25:20, 18:25, 18:25).

България е в Група С заедно с отборите на Сърбия и Гърция, като в първия ден от Балканиадата почивахме. Сърбите победиха с 3:0 гърците и така със сигурност печелят потока. Утре играем срещу гърците от 19:00 ч. в спор за второ място, което ще ни гарантира полуфинал, като за момента го заемаме, благодарение на спечеления гейм.

Срещу сърбите стартирахме с лек аванс от 5-3, но допуснахме изравняване 6-6, а оттам съперникът започна да увеличава разликата и не се затрудни да поведе в геймовете след 17-25. Последва много силна втора част за нашия тим. Тя започна оспорвано и точка за точка до 11-11, но след това се откъснахме и изравнихме за 1:1 след 25-20.

Третият и четвъртият гейм бяха абсолютно идентични – с равностойност и интрига в началото до 8-11 (и в двете части), последва разлика от 5 (17-22) и затваряне на частта при 18-25.