Волейболистките на България записаха много важен успех с 3:1 гейма (25:22, 25:18, 24:26, 25:15) срещу домакина Южна Корея в Лигата на нациите (VNL). Нашите направиха важна стъпка към оцеляването, след като вече имат две победи от девет изиграни мача. Българките са предпоследни на 15-ото място, а корейките, които са последни, вече изпаднаха.

Радостина Маринова стана най-резултатна за България с 19 точки (1 ас).

Мария Йорданова добави 18 точки (3 аса).

Мира Тодорова се отличи с 16 точки (1 ас, 7 блока).

Друг резултат от днешния ден - Канада - Хърватия 3:0 помогна на България да се измъкне от последното място сред “чалъндж” отборите.
Отборът ни е 14-и в класирането с 8 точки, като изпревари тима на Хърватия, който също има 2 победи, но общо 6 точки. С 8 точки са и тимовете на Нидерландия и Тайланд, а Доминиканската република има 7 точки, но от три победи.

Утре (28 юни) България почива, а в четвъртък (29 юни) момичетата на Лоренцо Мичели срещат олимпийските шампионки от Токио 2020 от САЩ в 09:30 часа.

България – Република Корея 3:0 (25:22, 25:18, 24:26, 25:15)

България: Петя Баракова, Радостина Маринова, Мария Йорданова, Елена Бечева, Мира Тодорова, Борислава Съйкова - Мила Пашкулева-либеро. Треньор Лоренцо Мичели

Южна Корея: Ким Даеун, Ким Даин, Соови Канг, Жиун Жеонг, Хойонг Жинг, Жуа Лии - Жунгвон Моон-либеро. Треньор Сесар Ернандес Гонсалес