Националният отбор на България по волейбол завърши с положителен баланс световното първенство в Италия. Нашите постигнаха 5 победи и 4 загуби, а след днешния успех над Германия финишираха на 7-о място. “Трикольорите” стартираха надпреварата в група “Е” с Франция, Чехия и Китай. Българите биха азиатците в първия мач, след което паднаха изненадващо от Франция и Чехия.

Във втората групова фаза България игра с Бразилия и Полша. Бихме и двата отбора, като успехът над бразилците бе повече от скандален. Съперникът не игра на максимални обороти, излезе с всички звезди, но пожела да загуби, за да си осигури по-леки съперници в третата групова фаза. Нашите минаха в третата групова фаза и играха заедно с Куба и Испания. Победихме испанците, но загубихме най-важния двубой - 2:3 от Куба и така не успяхме да стигнем до 1/2-финалите.

България продължи участието си в групата за разпределение на местата от 5-о до 8-о. В първия двубой отстъпихме на Русия с 1:3 гейма и не успяхме да се борим за 5-ата позиция. Така последният ни шанс бе да играем за 7-о място, за което бихме Германия с 3:0 гейма./БЛИЦ