Волейболните ни националки надделяха с 3:1 гейма над Испания в мач от Група "А" на европейската лига. Срещата се игра в Габрово пред близо 1000 зрители в зала "Орловец". Възпитаничките на Драган Нешич спечелиха трудно с 3:1 гейма и си върнаха на испанките за загубата с 0:3 от събота.

Българският отбор спечели първите два гейма съответно с 25:21 и 25:17, но позволи да гостите да се върнат в мача след 19:25. Все пак след силна игра на Ева Янева и Радостина Кицигой нашите спечелиха драматично с 30:28 четвъртия гейм и с 3:1 двубоя. След този успех България заема трето място в класирането с 3 точки. Лидер е Сърбия с 4, а втори е Испания с 3.

В другата среща от нашата група Сърбия победи с 3:1 гейма Гърция. На 30 май селекцията на Драган Нешич се изправя срещу Сърбия. /БЛИЦ