Волейболните национали на България обърнаха Северна Македония с 3:1 (23:25, 25:18, 25:22, 25:18) и записаха трета поредна победа над този съперник в третата контрола помежду им, изиграна в зала "Христо Ботев" в столицата.

В първите две проверки, част от подготовката на волейболистите ни за предстоящата европейска квалификация в Израел от 12 до 17 януари, националният ни тим спечели съответно с 3:2 и 3:1 гейма.

Северномакедонците започнаха силно и поддържаха разликата до края на първия гейм, печелейки го с 25;23.

Родните"лъвовете" показаха по-добра игра и доминираха напълно във втората част. Волейболистите на Силвано Пранди поведоха с 14:7 и нямаха проблеми да затворят гейма при 25:18.

Третият гейм бе равностоен до 18:18, след което което националите ни се откъснаха с три точки и в крайна сметка стигнах до обрат в мача след 25:22.

Стефан Чавдаров бе на сервис в началото на четвъртата част до 6:0. "Трикольорите" увеличиха преднината си, благодарение на страхотния сервис на Чавдаров, Цветан Соколов и Алекс Грозданов, за да триумфират след 25:18.

Най-резултатен за България бе Цветан Соколов с 28 точки (3 аса, 5 блокади), с 15 се разписа Алекс Грозданов (4 аса, 4 блокади). Тодор Скримов добави 13 точки (1 от сервис). За Северна Македония Никола Гьоргиев се отчете с 19 точки (1 ас), а с 12 завърши волейболистът на Хебър Александар Ляфтов.