Франция увеличи шансовете на България за класиране сред най-добрите шест на Световната волейболна лига, след като в мач от Група "В" победи с 3:2 гейма Сърбия в Белград.

Загубените от Сърбия две точки означават, че вторият отбор в тази група - Сърбия или Италия, няма да има повече от 27 точки в крайното класиране, пресметна bulgarianvolley. Така, на "лъвовете" са достатъчни и три точки от двата мача с Бразилия в четвъртък и петък, които ще ги класират за Финалната шесторка в Аржентина като най-добър втори отбор измежду всички групи с 28 точки.

Евентуалните подгласници в Групи "C" и "D" са с още по-малки шансове да изпреварят България по технически показатели.

Разбира се, нещата в другите групи могат да се наредят и така, че България да се класира и с по-малко от 3 точки от срещите с Бразилия, но един успех с 3:0 или 3:1 на "лъвовете" или победа с 3:2 и загуба с 2:3 на 100% ще изпратят Силвано Пранди и подопечните му на решителните битки в Аржентина.

Не е изключен и вариантът да оглавим групата, но за това ще ни трябва поне една победа срещу Бразилия./БЛИЦ