Волейболистите на България записаха експресна първа победа в Лигата на нациите, която се провежда в италианския град Римини. Тимът на Силвано Пранди се справи безпроблемно с Австралия с 3:0 (25:21, 25:20, 25:20). Националите ни загубиха първата си среща от Франция с 0:3, а утре излизат срещу Германия в 14:00 часа.

Българските волейболисти повеждаха още в началото на всеки гейм и не позволявах в нито един момент да изостанат. Първата част започна с успешни атаки на Мартин Атанасов и Алекс Грозданов. Много деен бе и Аспарух Аспарухов. Нашите имаха аванс от 3 точки на първото техническо прекъсване, а малко след второто вече водеха със 7. В крайна сметка след няколко пропуснати геймбола стигнахме до успех в тази част с 25:20.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Вторият и третият гейм се развиха идентично. Ранно повеждане за България и удържане на минимална преднина от поне три точки. Соколов, Грозданов и Аспарухов бяха неуловими за отбраната на Австралия, както и за блокадата на „кенгурата”. И двата сета завършиха с резултат 25:20 за България.

Най-резултатен бе за успеха бе Мартин Атанасов с 13 точки (2 блокади, 1 ас), капитанът Цветан Соколов добави 12 точки (2 аса). Алекс Грозданов приключи с 9 точки (5 блокади). За Австралия Люк Смит завърши с 9 точки.

БЪЛГАРИЯ - АВСТРАЛИЯ 3:0 (25:21, 25:20, 25:20)

България: Георги Сеганов 3, Цветан Соколов 12, Мартин Атанасов 13, Аспарух Аспарухов 8, Николай Къртев 5, Алекс Грозданов 9 – Владислав Иванов-либеро (Стефан Чавдаров 2, Денис Карягин)
Треньор: Силвано Пранди

Австралия: Аршдийп Дасонж 3, Боу Греъм 6, Джеймс Уиър 2, Ниемая Моуте 4, Ийтън Гарет 1, Люк Смит 9 – Лук Пери-либеро (Тим Тейлър 3, Матю Обрии 1)
Треньор: Маркос Миранда