Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Българкият национален отбор по волейбол разби Куба с 3:0 (25:22, 25:16, 25:18) в четвъртия си мач от Група „D” и записа трета победа на световното първенство, което се провежда в родината ни и Италия. Успехът осигури на българите поне трето място в крайното класиране на групата.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Играчите на Пламен Константинов доминираха напълно и закономерно стигнаха до чист успех в три гейма. Така те имат вече 3 победи и 1 загуба в актива си.

Кубинците се опитаха да се противопоставят по-сериозно в първата част, в която реализираха 22 точки. В останалите два гейма те отстъпиха категорично, приключвайки съответно с 16 и 18 точки, за да регистрират четвърта поредна загуба на турнира.

ПЪРВИ ГЕЙМ
Срещата стартира равностойно, а при 4:4 Адриан Едуардо Гойде Аредондо опита да играе с бързо завършване, но топката не премина мрежата и България поведе и имаше аванс от 8:6 при първото техническо прекъсване. Блокада на Георги Сеганов направи резултата 10:7, но след това националите допуснаха обрат при 11:12. С добри атаки на Валентин Братоев и Сеганов България направи 14:13 и втората техническа пауза дойде отново при аванс на българите - 16:14. Постепенно родните "трикольори" дръпнаха сериозно в резултата при 24:18, но допуснаха кубинците да реализират четири поредни точки, след което затвориха гейма при 25:22.

ВТОРИ ГЕЙМ
Втората част също започна точка за точка, а при първата техническа пауза България водеше с 8:6. След нея волейболистите на Пламен Константинов взеха инициативата и се откъснаха с 16:11 при второто техническо прекъсване след хубави комбинации между Гоцев, Братоев и Сеганов. Гоцев завърши прекрасна атака за 18:12, а натискът на националите продължи и Ники Пенчев с блокада покачи на 19:12. Добрата игра на родните "лъвове" продължи и те без проблеми спечелиха гейма с 25:16, след като кубинците бяха отразили два геймбола преди това, но накрая сервисът на Осниел Лохаро Менсерехо спря в мрежата.

ТРЕТИ ГЕЙМ
България поведе с 5:4 в началото на третата част, а ас на Виктор Йосифов след сервис изпълнен със скорост 112 км/ч направи резултата 7:4. Атака на Светослав Гоцев донесе преднина на България от 8:4 при първото техническо прекъсване. Кубинците успяха да се доближат на 2 точки при 10:8. Българските волейболисти пак заиграха с повишена концентрация и дръпнаха с 15:10 след блокада на Николай Пенчев. Атака на Николай Пенчев доведе нещата до 16:11 при второто техническо прекъсване, а и след него родните "трикольори" си правеха каквото поискат и след мощна атака на Розалин Пенчев триумфираха с 25:18.

БЪЛГАРИЯ – КУБА 3:0 (25:22, 25:16, 25:18)