Младежкият национален отбор на България по волейбол надигра Русия с 3:2 (25:17, 25:18, 20:25, 15:25, 15:10) в третия ден от приятелския международен турнир, който се игра в Дворец на спорта "Борисоглебский" в руския град Рамское.

Така младите ни волейболисти завършиха на второ място в крайното класиране на турнира, след две победи и една загуба. Първи завършиха руснаците, които имат същият актив, но по-добра геймова разлика.

Българските национали доминираха в първите два гейма, но настъпи обрат, като руснаците взеха инициативата и се върнаха в играта, за да докарат мача до тайбрек. В петия решителен гейм обаче, домакините бяха равностойни само до 7:7. Последва много стабилна игра на блокада и в защита, което донесе успех на България в мача.