Юношеските национали до 19 години загубиха с 2:3 (19:25, 19:25, 25:15, 25:18, 12:15) от Турция на старта на европейското първенство в град Сакария, Турция. Въпреки че бяха близо до страхотен обрат от 0:2, българските състезатели не успяха да довършат до край започнатото и останаха само с една точка от срещата.

Българските волейболисти стартираха по-добре и логично поведоха с 8:6 при първото техническо прекъсване. След това, обаче, грешките зачестиха, а от това се възползваха домакините, които успяха да обърнат до 16:11. Преднината им се оказа достатъчна, за да вземат първия гейм с 25:19, пише „Виа Спорт”.

Втората част започна също с доста грешки на българските момчета, а Турция поведе с 8:3. Селекционерът Драган Иванов опита няколко промени, но преднината на домакините бе доста сериозна и те спечелиха и втория гейм след 25:19.

В третата част българските момчета бяха като преобразени и взеха контрола от самото му начало, за да се наложат с категоричното 25:15 и да намалят на 1:2.

След равностойно начало на четвъртия гейм, българските момчета наложиха своята класа и дръпнаха с 21:14, а малко след това направиха и 25:18, за да вкарат мача в решителен тайбрек.

В петата част домакините поведоха с 5:1, но въпреки това българските момчета направиха всичко по силите си, за да достигнат до победата. Това, обаче, не се случи и отстъпиха.

Утре от 14:30 ч в Сакария България играе с Германия във втори мач от група 2.